.

.

לנענע כרית איזון דיסק, מנופח יציבות איזון דיסק, יציבות מאמן כדי לעזור לשפר את תנוחת ישיבה & הקלה כאבי גב, כושר גופני,

לנענע כרית איזון דיסק, מנופח יציבות איזון דיסק, יציבות מאמן כדי לעזור לשפר את תנוחת ישיבה & הקלה כאבי גב, כושר גופני,

ILS 0.00
הנגישות
במלאי

פעוטות בגיל 10 בערך היא המפתח תקופת התפתחות של איזון היכולת.גם בתחום של ספורט מקצועי, זה גם כלי חיוני עבור ספורטאים של אימונים.רשימת החבילות : 1 x איזון כרית דיסק 1 x Inflator המשאבה.איזון רפידות בטוח ויעיל עבור ילדים סטטי ודינמי איזון תרגילים. למנוע נקע בקרסול : נקעים בקרסול הם לעתים קרובות נגרמים על ידי חוסר איזון תרגילי השרירים היכולת להגיב אובדן שיווי משקל.התרגיל של איזון היכולת יכול להיות אמר ללוות את החיים של אחד.להפחית את הסכנה של נקע במהלך פעילות גופנית על ידי איזון על שתי רגליים ועל רגל אחת.

פרמטרים של מוצר

Item Type:
Balance Disc Cushion
Material:
PVC
Function:
Children's concentration and balance, ankle, waist and abdomen rehabilitation, yoga balance exercise
1. Exercise balance :
2. Exercise of children's balance ability:
Children are the key period for the development of various senses and perceptual abilities. The exercise of balance ability can be said to accompany one's life. Toddlers to about 10 years old is the key period for the development of balance ability. Balance pads are safe and effective for children's static and dynamic balance exercises.
3. Prevent ankle sprain:
Ankle sprains are often caused by a lack of balance exercises and the muscles' ability to respond to loss of balance. Reduce the danger of sprain during exercise by balancing on both feet and on one foot.
4. People who sit for a long time can also put the balance pad on the buttocks for relaxing massage, and at the same time improve the ability of the waist, abdomen and back to maintain balance and restore normal physiological curves. :
Package List:
1 x Balance Disc Cushion :
1 x Inflator Pump :

מוצרים דומים